ebanner
 
> > NOWOŚCI

Na pierwszy ogień idą dwie znakomite kampanie, o jakie pokusili się producenci. Jedna dotyczyć będzie Ludzi, Nocnych Elfów oraz Nieumarłych, a druga potężnych zielonych stworów, znanych pod nazwą Orkowie. Co ciekawe, pierwsza kampania ma się nijak do drugiej i w żaden sposób nie będzie ze sobą powiązana, dzięki czemu dostajemy dwa razy tyle zabawy co w poprzedniej części Warcraft'a! W skład obu kampanii wchodzić ma po kilkanaście pieczołowicie przygotowywanych misji, które łącznie składać się będą na całą nową fabułę gry. Wraz z pokonaniem każdego kolejnego zadania, posuwać naprzód będziemy cały fabularny motor napędowy. Powoli odkrywać będziemy kolejne tajemnice oraz wykańczać wrogów, którzy ośmielą się nam stanąć na drodze, aby w końcu dotrzeć do celu. Co nim będzie?


Otóż wszystkie armie podążają w głąb globu ziemskiego, do nękanego wieczną zimą obszaru zwanego Northrend. Tam właśnie znajdować się ma tajemniczy tytułowy zamarznięty tron. Co stanie się po jego objęciu? Na dzień dzisiejszy tego nie wiemy, lecz sytuacja z pewnością się zmieni podczas zabawy z nowym dodatkiem do Warcraft'a . Ogólnie do morderczego wyścigu staną wszyscy bardziej liczący się przywódcy, poczynając od władcy Lorderonu - Athras'a, który wiedzie Plagę Umarłych, Zwycięzca może być tylko jeden, dlatego przyjdzie nam po raz kolejny umiejętnie pokierować poczynaniami naszego przywódcy, aby podołał wszystkim przeciwnościom losu.


W dodatku również pojawią się zupełnie nowi bohaterowie oraz niespotykane dotąd jednostki. Na dzień dzisiejszy producenci postanowili nie ujawniać wszystkich, lecz tylko po jednym bohaterze i jednej jednostce z każdej nacji. Jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej to zapraszam do przeczytania artykułów na ten temat. Znajdziecie je tutaj Informacje o zielonych stworach , Tutaj jest coś o ludziach , Nieumarli i Nocne Elfy .


Dowiadujemy się również, iż pojawią się całkiem nowe lokacje, nowe krajobrazy, jakich dotąd nie mieliśmy okazji podziwiać. Nie zabraknie naturalnych wrogów w postaci stworów wszelkiej maści oraz przedstawicieli świata ludzi. Po raz kolejny w rozgrywce jednoosobowej położony zostanie większy nacisk na aspekt RPG, niżeli na RTS, jednak przy opcji multiplayer ma być odwrotnie. Od strony graficznej gra nie zmieni się, ponieważ to tylko dodatek bazujący na pierwotnej wersji trzeciej części Warcraft'a.


Ogólnie powiedzieć można, iż szykuje się nam kilka kolejnych nieprzespanych nocy. Panowie ze studia Blizzard postanowili wydać na osobnej płycie to, czego nie zdążyli zamieścić w pierwotnej wersji. Stworzyli nowe kampanie, zrobili wokół tego trochę szumu i już pojawiła się kolejna możliwość wyciągnięcia pieniędzy. Tak, czy inaczej mnie osobiście to nie przeszkadza i z pewnością dokonam zakupu gry Warcraft III: The Frozen Throne - dodatku, który wato wspomnieć, nie działa bez ówczesnej instalacji gry Warcraft III: Regin of Chaos. Byle do premiery która odbędzie się latem tego roku. W Polsce dodatek wyda firma CD Projekt lecz na razie data polskiej premiery nie została ustalona!
 
.