ebanner
 
> > Teksty/Poradniki

Na początek zamieszcze tu kilka porad:) są one przeznaczone dla początkujących garaczy. 1. Aby usunąć pojedynczą jednostkę z grupy wciśnij klawisz shift i kliknij na jednostce lub jej portrecie w oknie grupy.

 2. F1,F2,F3 to skróty klawiszowe dla twoich bohaterów. Kiedy stworzysz bohatera zostanie mu przypisany skrót (F1 dla pierwszego F2 dla drogiego itd.) pojedyncze wciśnięcie klawisza spowoduje wybranie bohatera zaś podwójne wciśniecie klawisza spowoduje wycentrowanie obrazu na bohaterze.

 3. Bohaterowie maja trzy podstawowe współczynniki: siłę, inteligencje oraz zwinność. Zwinność wpływa na pancerz i szybkość ataku, zaś inteligencja wpływa na ilość many i jej regeneracji. Podstawowy współczynnik bohatera określa zadawane obrażenia.

 4. Używaj skrótów klawiszowych większość przycisków w grze można włączyć za pomocą skrótów klawiszowych. Skrót taki to jedno literowy odnośnik, zaznacz żółtym kolorem w oknie, które pojawia się po najechaniu kursorem na określoną funkcje.

 5. Zgrupuj razem podobne budynki, aby móc jednocześnie korzystać z ich funkcji.

 6. Możesz łączyć grupy jednostek trzymając klawisz shift, a następnie, na drugą grupę. W jej skład będą teraz wchodzić jednostki z obu grup.

 7. Zgrupowane jednostki ustawia się w formacji, przy czym jednostki walczące wręcz z reguły ustawia się z przodu, a jednostki walczące na dystans z tyłu.

 8. Dobrym pomysłem jest wysłanie zwiadowców nocą. O tej porze, zasięg widzenia przeciwnika jest ograniczony, a wrogie stworzenia mogą spać i obudzą się dopiero po zaatakowaniu.

 9. Sprzymierzeńcy mogą dzielić się swymi zasobami za pomocą menu Sojusznicy. Po prostu kliknij na surowcu obok imienia gracza, aby wysłać mu potrzebną ilość surowców. Przy dzieleniu surowców brane są pod uwagę Koszty utrzymania.

 10. Każdy bohater posiada końcowa umiejętność, której nauczy się, gdy osiągnie odpowiednio wysoki poziom. Zdolności te niezwykle przydatne i są w stanie zmienić obraz bitwy, lecz można użyć je jedynie raz dziennie.

 11. Przedmioty w ekwipunku bohatera mogą być używane za pomocą skrótów klawiszowych na klawiaturze numerycznej. Klawisze 7 i 8 odpowiadają przedmiotom na górze okna ekwipunku, klawisze 4 i 5 - środkowym przedmiotom, a klawisze 1 i 2 - przedmiotom na dole.

 12. Sposoby na zabicie Żywiłaka: Żywiołak Wodny jest przyzywaną jednostką, więc gracze mogą od nich uciec i powrócić gdy znikną. Inną opcją jest użycie zaklęć lub zdolności aby zadać obrażenia przyzywanym takie jak: Zatrzymanie Magii, Rozpraszanie Magii, Oczyszczenie, Wysadzanie Ognika i Różdżka Negacji.

 13. Jeźdźcy na Gryfach są typowymi jednostkami używanymi jako wspomagające w armii, gracz tworzy ich dużą grupę by zaskoczyć wroga (jak w Warcraft II). Przykładowo: jeśli wróg ma oddział Łowczyń zamiast Łuczniczek, to są one na straconej pozycji. Jeśli stworzysz 2- 3 Hodowle Gryfów i wyprodukujesz grupę tych jednostek, masz szansę dorwać przeciwnika bez żadnej obrony. Klucz to nie pozwolić przeciwnikowi wiedzieć co robisz w powietrzu. By to zrobić możesz ukryć Hodowle Gryfów i Jeźdźców na Gryfach aż do czasu gdy będziesz miał ich wystarczającą ilość.

 14. Nie buduj armii Gryfów jeśli wróg ma dużo jednostek strzelających i tylko czeka na ciebie. Jeżeli przeciwnik ma dużo Biesów Podziemi, nie jest mądre używanie Gryfów przeciw nim, za wyjątkiem sposobu uderz i odskocz.

 15. Możesz zrobić fajną sztuczkę jeśli masz Amulet przywołania, wyślij swojego Herosa do wrogiego miasta a następnie przywołaj oddział Czołgów. Jeszcze lepiej jest gdy masz 6 poziomowego Arcymaga, teleportuj się do wroga z Czołgami.

 16. Sposoby na zabicie Czołgu Parowego: Czołgi są duże i mają trudności z przeciskaniem się wąskimi ścieżkami. Wykorzystaj to by zablokować im drogę mnóstwem jednostek. To skutecznie utrudni im ruch. Jeśli to tylko możliwe otocz je by nie dostały się do budynków. Czołgi mają opancerzenie stosowane w budynkach więc użyj przeciw nim jednostek oblężniczych.

 17. Zbuduj najmniej 2 Tajemne Sanktuaria, to pozwoli ci w tym samym czasie odkrywać ulepszenia i rekrutować jednostki. Optymalna liczba tych budynków to 3.

 18. Czarodziejki to są bardzo słabe, więc ratuj się ucieczką kiedy są atakowane, by zyskać przewagę nad przeciwnikiem użyj Spowolnienia.

 19. Czarodziejki są efektywniejsze w połączeniu z aurą Arcymaga.

 20. Sposoby na zabicie Czarodziejki: Czarodziejki są bardzo mało odporne. Zaatakuj je jednostkami walczącymi w zwarciu, lub pociskami jednostek strzelających. Zabicie ich będzie proste, jeśli dorwiesz je nim cię spowolnią.

 21. Możesz rekrutować strzelców i dołączyć ich do armii lub do Herosa. Palladyn doskonale współpracuje ze Strzelcami, ponieważ może ich leczyć Świętym Światłem. Jego aura zwiększa im pancerz czyniąc ich znacznie trudniejszymi przeciwnikami.

 22. Rycerzami nigdy nie używaj obrony przeciw Nocnym Elfom. Nie skutkuje ona na Łowczynie. Wtedy wyłączaj tę umiejętność.

 
.